De tijd heeft een merkwaardige manier om herinneringen te meten, vooral als die klinken als gitaren en stedelijke nostalgie. Het is precies 23 jaar geleden dat de akkoorden van de invloedrijke New Yorkse band voor het laatst de muren van een grote concertzaal in onze stad deden trillen. Nu, na een pauze van meer dan twee decennia in zalen van dit formaat, komen The Strokes op 20 oktober naar het Palau Sant Jordi, waar ze hun enige concert in het hele land zullen geven.
De band heeft Barcelona gekozen als belangrijkste locatie op het Iberisch schiereiland voor de live-presentatie van Reality Awaits, hun zevende studioalbum. Wie zeker wil zijn van een plekje bij deze terugkeer naar Barcelona, kan vanaf aanstaande vrijdag 17 april om 10.00 uur kaartjes kopen via de platforms van Live Nation, Ticketmaster en El Corte Inglés.
Een album dat tot stand is gekomen onder de zon van Costa Rica
Dit nieuwe album, dat op 26 juni officieel uitkomt, is het eerste nieuwe materiaal dat de groep uitbrengt sinds The New Abnormal (2020). Om deze comeback vorm te geven, pakte de band haar koffers en vertrok naar Costa Rica, waar het album werd opgenomen samen met producer Rick Rubin, hoewel de laatste hand eraan werd gelegd tijdens een rondreis langs verschillende plekken in de wereld. Als muzikaal voorproefje om het wachten wat te verzachten, is de eerste single van het album, getiteld ‘Going Shopping’, al uitgebracht.
Om het laatste grote concert van The Strokes in Barcelona te vinden, moet je even terugspoelen naar 8 december 2003. Toen trad de band op in het Pavelló de la Vall d’Hebron, terwijl ze volop bezig waren met de promotie van hun tweede album, Room On Fire.